Ma már szinte nincs olyan lakás, ahol ne lenne valamelyik fal vagy padló hidegburkolattal díszítve. A különféle méretű és színű lapok tetszés szerint választhatóak ki, a felmerülő igények függvényében. Érdemes azonban mindig figyelni a részletekre. Nem elég csak a dizájnra gondolni, ugyanis a burkolóanyagokat le is kell fektetni vagy felrakni a helyükre, amihez szükség van olyan professzionális eszközre, mint a többször használható csempeszintező.
Ezzel az apró méretű, ám annál fontosabb szerszámmal garantálható, hogy a fogazott felszín kialakulása többé nem jelent majd problémát. Ha pedig már szóba jöttek a különféle méretű elemek, akkor a nagyobb felületűek könnyű mozgatásához a vákuumos lapemelő beszerzése és bevetés ugyanúgy hasznos, az egyszerűség mellett, az eredményesség fokozására is.
Csempeszintezővel a feladatvégzés mindig könnyebb
Amennyiben megtanuljuk a szintező rendszer megfelelő használatát, kifogástalan burkolatokat hozhatunk létre, akár szakember bevonása nélkül is. Kezdetben azonban felmerülhetnek olyan kérdések, hogy a csempeszintező milyen lapokhoz ajánlott? Hogyan számoljuk ki egyáltalán azt, hogy hány darabra van szükségünk az adott munkához?
Ha a logikus úton indulunk el, akkor nyilvánvalóan a talpelemek száma egyenes arányban nő a burkolólap méretével. Ez ugyanúgy igaz az ékes és a csavaros rendszerekre egyaránt. Minél nagyobb a lap, annál több talpra, illetve ékre van szükség. Némi keresgélést követően, az interneten megtalálhatjuk azt a táblázatot, ami megmutatja, hogy egy adott mérettel rendelkező burkolólaphoz hány talpelemet érdemes beszerezni. Így nem próba szerencse módjára kell munkához látnunk.
Miért jobb a csempeszintező, mint a hagyományos X fugakereszt? Mert az utóbbival csak a távolságot szabályozhatjuk a lapok között, a szintkülönbség viszont változhat a ragasztó száradása során. Ezt utólag orvosolni pedig nem könnyű feladat. Továbbá, a vágott lapokat is síkba helyezhetjük, ezáltal a vágások észrevehetetlenek lesznek.
A többször használható csempeszintező remek befektetés
Érdemes kicsit jobban elmerülni a burkolatszintezők világában, hiszen van többféle kivitel, amiből igény szerint lehet válogatni. Az ékes és csavaros típusok csak részben többször használható csempeszintező elemeknek minősülnek. Ezeknél ugyanis a talpak mindig cserére szorulnak, viszont az ékek vagy a csavaros fej az, ami esetenként 25 alkalommal újra bevethető.
A költségek ilyen formában jelentősen csökkennek. Egyedül azt kell kiszámolni, hogy mennyi talpra van szükség minden munkanap alkalmával, majd azt pótolni, mert az előző alkalommal használt ékek és fejek ismét felhasználhatóak. Van azonban egy másik típus is, amire a többször használható csempeszintező jelző sokkal inkább illeszkedik.
A TLS PROPELLER az igazi többször használható csempeszintező
A legtöbbször használható csempeszintező kivitel nem más, mint a TLS PROPELLER. Ennek a terméktípusnak a talpai ugyanis egy vékony drótszálból állnak. Ezek elég vastagok ahhoz, hogy ellássák a feladatukat, vagyis a szintezés során megtartsák a fejet és a csempéket, viszonyt elég vékonyak az utólagos és kényelmes eltávolításhoz a fugarések közül.
Ilyen módon pedig minden darab több alkalommal, teljes egészében újra használatba vehető, egyedül a ragasztó száradási idejét kell megvárni. Azt sem árt elmondani, hogy ez a többször használható csempeszintező leginkább a kisebb méretű lapokhoz ideális választás. A nagyobbaknál érdemes inkább a TLS-PRO nagy ékes lapszintező rendszert választani. A gyakran 50 cm vagy ennél is nagyobb felületű burkolatok mozgatása már nehézkes lehet, amire a vákuumos lapemelő ad hatékony választ.
Kézi és elektromos vákuumos lapemelő
A vákuumos lapemelő előnyeit akkor lehet igazán kiaknázni, amikor sok, kifejezetten nagyméretű csempelapot kell lefektetni. Ezeknek a súlya is nagyobb, illetve a pontos beillesztésük jelenthet nehézséget. A vákuumos lapemelő kiváló megoldást kínál. A manuális kivitelnél a vákuum egy kézi szelep pumpálásával hozható létre. A gumitappancs magához ragadja a sima felületet és nem ereszti el.
A készüléken lévő nyomásmérő órán pedig figyelemmel kísérhető az értéktartomány. Ezzel szemben, az elektromos vákuumos lapemelő automatikusan fenntartja a tapadást, így magasabb biztonságot kínál. Ezzel az eszközzel, valamint a csempeszintezővel, minden helyzetben precíz munka végezhető, ezért megéri beléjük fektetni.